Şu an sisteme bağlı değilsiniz!
İsterseniz sisteme girebilir yada kayıt olabilirsiniz?

Bugün: 21 Mayıs 2018, Pazartesi
Günün en yeni başlıklar ve projeleri

 
Google
 

yakıtsız enerji

Buluşun temel çalışma prensibi şu şekildedir. Buharla çalışan bir buhar türbininden çıkan buharın ısı enerjisi bakır borularla tekrar geri kazanılıyor. Boruların bir ucu buhar türbinine bağlı diğer uçta ise suğuk suyun girişi bulunuyor ve türbinden çıkan kızgın buhar diger uçta suya dönüşüyor ve ısısını türbine giden suya veriyor. Bu sistemle verilen ilk enerjinin % 100'e yakını geri kazanılıyor. Bunu 20-30 metre uzunluğunda bakır borular kullanarak yaptım. Boruların bir ucunda su diğer ucunda buhar bulunuyor. Ayrıca buhar türbininden çıkan byharın sıcaklığının düşmeden sistemi yeniden çalıştıracak sıcaklıkta kalmasını sağlayan kısmınıda denedim e başarılı oldum. Şimdi sıra deneyleri toplayıp bir motor haline getirmekte. Sonra tanıtımını yapıp üretmek isteyenlerle seri üretime geçmeyi düşünüyorum. Aslında kendi başımada bu motoru elektrik üretimi yapan yakıtsız jeneratör olarak üretip satmayı düşünüyorum. Ayrıca iş yapan yakıtsız çalışan motor olarakta üretmeyi düşünüyorum. Çalışmalarım halen devam etmektedir. Şu anki bilimsel düzeyi aşan deneylerim şunlardır. Birincisi buhar türbininden çıkan atık enerjinin % 100'e yakınını tekrar geri kazanıp tekrar kullandıran sistemidir. İkincisi ise buhar türbininden çıkan buharın çürük buhar olarak değilde buhar türbinine giren sıcaklıkta çıkmasını sağlayan buluştur. Çürük buharı önlemek içinde farklı bir yöntem buldum. ayrıntı için http://www.ilhanarge.com dan bakabilirsiniz

Yazan: mucit1973
Tarih: 2007-08-14


Resim2 yıl dayanabilen ekmek
TÜBİTAK Gebze Yerleşkesi Marmara Araştırma Merkezi (MAM), Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) ihtiyacı doğrultusunda, yürütülmüş olan proje çalışmaları kapsamında 2 yıl dayanabilen, vitamin ve minerallerce zenginleştirilmiş ekmek formülasyonu geliştirdi.

ResimTürk polisi, suçluları lazerle dinleyecek
Telefon dinlemede istediği yetkilere sahip olan Türk polisi, suç faillerinin açık havada veya kapalı alanda yaptıkları konuşmaları, lazer ve radyo dalgalarının kullanımı ile temassız ve kablosuz olarak uzak mesafelerden dinleyip kaydedebilecek.

ResimToyota'dan ''müzisyen'' robot
Japonya'nın bir numaralı otomobil üreticisi Toyota şirketi, keman çalabilen robot üretti. Robotları stratejik gelişmesinin bel kemiği yapmayı düşünen şirket, teknoloji harikası robotlarını Tokyo'da basına tanıttı.


eXTReMe Tracker